اقامتگاه بوم گردی بهشت جاوید

اطلاعات اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی بهشت جاوید در استان فارس، شهرستان فیروز آباد، روستای حنیفقان واقع شده است. بهشت جاوید، خانه ای قدیمی ست که پس از بازسازی و مرمت بعنوان اقامتگاه بوم گردی، میزبانی گردشگران و مهمانان این روستا را برعهده دارد.

درباره اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی بهشت جاوید دارای 4 اتاق و ظرفیت اسکان 25 مسافر می باشد. اتاق های این خانه بومی همگی 9 متری، کف خواب، دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی ( بخاری گازی و کولر آبی ) و سرویس بهداشتی مشترک هستند. 2 توالت ایرانی، 2 حمام و یک توالت فرنگی در محوطه اقامتگاه قرار دارد. شما در نزدیکی این بوم گردی می توانید از چاردهای عشایر منطقه دیدن کرده و ساعاتی از روز را در کنار این عزیزان بگذرانید. همچنین اگر خوش شانس باشید می توانید مراسم عروسی عشایر و آداب و رسوم آنها را از نزدیک مشاهده کنید. برنج کاری در شالیزار های اطراف اقامتگاه نیز تجربه ای ست که برای خیلی از شما لذت بخش خواهد بود.

امکانات و خدمات اقامتگاه

 در این بوم گردی آشپزخانه عمومی برای آشپزی مسافران تعبیه نشده و مهمانان می توانند در وعده های ناهار و شام انواع غذاهای محلی را سفارش دهند. غذاهایی نظیر لایی پلو، بزقورمه، آش دوغ، آش بنه و آش الوک با هماهنگی قبلی برای مسافران طبخ می شود. همچنین مهمانان در کنار غذا می توانند از نان داغ محلی، سبزیجات تازه محلی نیز استفاده کنند. از سایر خدمات این بوم گردی می توان به راهنمای محلی جهت همراهی مسافران و معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی اطراف اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی

روستای حنیفقان در 43 کیلومتری جنوب شهرستان فیروز آباد و 87 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است. فیروز آباد از جنوب با قیر و کازرین، از شمال با  کوار، از شرق با جهرم و از غرب با فراشبند و کازرون همجوار بوده و  وجود ارتفاعات کوه پادنا باعث شده از آب و هوایی معتدل برخوردار باشد. این منطقه در فصول بهار و تابستان از بهترین آب و هوا برخوردار بوده و در فصل پاییز که موعد برداشت برنج است، از زیبایی و صفای خاصی برخوردار می باشد.

جاذبه های گردشگری

شهرستان فیروز آباد با جاذبه های تاریخی فراوان نظیر قلعه دختر، شهر تاریخی گور، آتشکده، کاخ اردشیر بابکان و … سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. وجود جاذبه های طبیعی نظیر رودخانه تنگاب، تنگه خرقه، تنگه هایقر، کوه آسیاب بادی، چشمه حنیفقان، چشمه زنجیران، تنگه رودبال، جنگل های طبیعی دشت موک و چشمه هایی نظیر هفت چاه و چکه نمدی نیز این شهرستان را به یکی از قطب های گردشگری برای علاقه مندان به طبیعت تبدیل کرده است.

فاصله (تقریبی) این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم

فاصله تا مرکز شهر فیروز آباد –> 43 کیلومتر ( 43 دقیقه )

فاصله تا مرکز شهر شیراز –> 86.8 کیلومتر ( 1 ساعت و 21 دقیقه )

فاصله تا فرودگاه بین المللی شیراز –> 80.9 کیلومتر ( 1 ساعت و 14 دقیقه ) 

فاصله تا ایستگاه راه آهن شیراز –> 116 کیلومتر ( 1 ساعت و 40 دقیقه )

فاصله تا پایانه مسافربری فیروز آباد –> 48.7 کیلومتر ( 43 دقیقه )

فاصله تا شهر باستانی گور –> 46.5 کیلومتر ( 44 دقیقه )

فاصله تا کاخ اردشیر بابکان –> 35.6 کیلومتر ( 33 دقیقه )

فاصله تا قلعه دختر –> 31.4 کیلومتر ( 27 دقیقه )

فاصله تا تنگ هایقر –> 77.3 کیلومتر ( 1 ساعت و 14 دقیقه )

فاصله تا دریاچه سد تنگاب –> 26.8 کیلومتر ( 23 دقیقه )

فاصله تا تنگه خرقه –> 58.9 کیلومتر ( 54 دقیقه )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینجا فیـروزشهر است فیروزآباد کهن

ورود به بانک اطلاعاتی فیروزآباد

دانلود اَپ فیروزشهر