روستای گردشگری آتشکده

آتشکده روستایی باستانی از توابع بخش مرکزی شهرستان فیروزآباد است که در 95 کیلومتری شهر شیراز (استان فارس) قرار دارد. وجود آثار تاریخی در این روستا که قدمت آن ها به دوران ساسانیان باز می گردد، باعث شده تا به یکی از جاذبه های گردشگری مهم در استان فارس تبدیل شده و از این طریق به توسعه گردشگری و اقتصاد در این منطقه کمک شگرفی کند. به دلیل اهمیت تاریخی این منطقه، روستای آتشکده فیروزآباد هر ساله میزبان مسافرین زیادی جهت بازدید آثار تاریخی و گرانبهای خود می باشد، از این رو اقامتگاه های بوم گردی، خانه های بومی و سنتی در این شهرستان جهت رفاه حال مسافرین و توریست ها دایر شده است. 

دیدنی ترین جاذبه های گردشگری روستای آتشکده

استان فارس جزو مناطقی از ایران است که شما در جای جای آن می توانید رد پای قدمت کهن تاریخ این سرزمین را ببینید و روستای آتشکده نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های این روستا می پردازیم.

کاخ اردشیر بابکان: یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و تاریخی روستای آتشکده، کاخ اردشیر بابکان است که قدمت آن به دوران ساسانیان باز میگردد و به دستور یکی از پادشاهان ساسانی، اردشیر بابکان بنا گردیده است. مورخان بر این باورند که علت ساخت این بنا در این منطقه، وجود نهر آبی دائمی در مجاورت کاخ اردشیر بابکان می باشد که باعث آبادانی و رونق این محل بوده است. این بنای تاریخی جز اولین آثار به جا مانده از دوران حکومت ساسانیان می باشد که در مجاورت روستای آتشکده قرار گرفته و اهمیت این روستا را دو چندان کرده است.

بهترین زمان سفر به روستای آتشکده

به دلیل اقلیم گرم استان فارس، بهترین زمان سفر به روستای آتشکده اوایل فصل بهار می باشد تا علاوه بر بازدید از  جاذبه ها و ابنیه تاریخی این روستا، از طبیعت زیبای روستای آتشکده نیز نهایت لذت را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینجا فیـروزشهر است فیروزآباد کهن

ورود به بانک اطلاعاتی فیروزآباد

دانلود اَپ فیروزشهر